Достапни линкови

Холбрук и Петаерус се сретнаа со Карзаи


Американскиот пратеник Ричард Холбрук и генералот Дејвид Петаерус денеска се сретнаа со авганистанскиот претседател Хамид Карзаи во Кабул, на конференција посветена на активностите на американски цивили и војници во Авганистан. Тројцата, како што се соопштува, „разговарале за предизвиците и идните можности во земјата“. На конференцијата се присутни претставници од политичкиот врв на Авганистан, како и делегати на Соединетите американски држави.
XS
SM
MD
LG