Достапни линкови

Дваесетина талибански милитанти загинаа во Пакистан


Повеќе од дваесетмина талибански милитанти загинале во судири со безбедносните сили во Пакистан денеска во северозападниот регион Оракзаи, во близина на авганистанската граница, јавија новинските агенции. Во офанзивата на пакистанските вооружени сили биле уништени три скривници на талибанците, соопштија локалните власти. Претходно во воздушен напад на пакистанската војска загинале четириесетина милитанти, соопштија агенциите.
XS
SM
MD
LG