Достапни линкови

Четворица загинати во Авганистан


Четворица загинаа а повеќе од десет лица се повредени во бомбашки напад денеска во Авганистан. За сега непознати лица детонирале бомба под автобус кој пренесувал тим за деактивирање на мини. Сите членови на тимот загинале во нападот кој се случил во провинцијата Кандахар.
XS
SM
MD
LG