Достапни линкови

Петмина обесени во Иран


Петмина биле обесени во Иран денеска, јавија локалните новински агенции. Неидентификуваните лица биле осудени за трговија со дрога. Се` на се` годинава во Иран на бесилка биле осудени триесет и петмина. Трговијата со дрога, прељубата, вооружениот грабеж, силувањето и убиството се прекршоци за кои во Иран се пресудува смртната казна.
XS
SM
MD
LG