Достапни линкови

Продолжуваат демонстрациите во Бангкок


Над 30 луѓе биле повредени во денешните судири меѓу демонстрантите и безбедносните сили во главниот град на Тајланд, Банкок. Анти-владините демонстранти со денови протестираат во Бангкок барајки распуштање на парламентот и предвремени избори.
XS
SM
MD
LG