Достапни линкови

Во рудникот во Вест Вирџинија, пронајдени телата на уште 4 рудари


Во рудникот во американската држава Вест Вирџинија се пронајдени уште 4-ца мртви рудари, со што бројката на загинати во несреќата од пред неколку дена се искачи на 29. Со тоа, оваа несреќа е најсмртоносна во еден американски рудник во поледниве 40 години. Во 1970-та година во несреќа во рудник во Кентаки загинаа 38-мина рудари.
XS
SM
MD
LG