Достапни линкови

Северна Кореја ќе продолжи да развива нуклеарно оружје


Властите на Северна Кореја сметаат дека Соединетите Држави и натаму водат непријателска политика. Се додека постои американска нуклеарна закана, Северна Кореја ќе продолжи да го модернизира своето нуклеарно оружје, изјави портпарол на северно-корејското министерство за надворешни работи.
XS
SM
MD
LG