Достапни линкови

Целосна подршка за Грција од Франција и Италија


Франција и Италија ќе вложат заеднички напори за да ја заштитат европската економија и ќе го подржат пакетот за помош на грчката економија. Францускиот претседател Никола Саркози и италијанскиот премиер Силвио Берлускони, на состанокот во Париз и изразиле целосна подршка на Грција. Инаку, Саркози и Берлускони разговарале за билателарната економска соработка, посебно за француска помош за заживување на италијанската индустрија за нуклеарна енергија.
XS
SM
MD
LG