Достапни линкови

Цената на нафтата 86 долари за барел


Цената на нафтата на светските берзи денеска достигна скоро 86 долари за барел. Како главна причина се наведуваат информациите за зголемување на обемот на малопродажбата во Соединетите Држави во минатиот месец.
XS
SM
MD
LG