Достапни линкови

Во Пакистан, убиени 15 милитанти


Пакистанските безбедносни сили соопштија дека убиле 15 милитанти кои извршиле напад врз владин објект во близина на границата со Авганистан. Според истиот извор, битката со околу 100 милитанти во северо-западниот реон Оракзаи, траела со часови.
XS
SM
MD
LG