Достапни линкови

Обама ја заврши посетата на ПрагаАмериканскиот претседател Барак Обама ја заврши посетата на Прага и замина за Вашингтон. Претпладне Обама имаше средби со чешкиот претседател Вацлав Клаус и со премиерот Јан Фишер на кои било разговарано за ситуацијата во Авганистан, како и за билатерална економска соработка.
XS
SM
MD
LG