Достапни линкови

Во Авганистан, соборен хеликоптер на НАТО


НАТО денеска соопшти дека во синоќешното уривање на хеликоптер на Алијансата во југоисточниот дел на Авганистан загинале тројца американски војници и еден цивил. Засега нема извештаи за причината на уривањето на хеликоптерот. Некои новински агенции, повикувајќи се на локалните власти, јавија дека хеликоптерот бил соборен од талибанските сили во тој регион.
XS
SM
MD
LG