Достапни линкови

Романија со повеќе војници во Авганистан


Романскиот претседател Трајан Басеску најави дека, до септември, Романија ќе го зголеми бројот на војници во Авганистан, од сегашните 1073 на 1800 војници. Тој рече дека оваа одлука е донесена минатиот месец во консултации во високи функционери од одбраната.
XS
SM
MD
LG