Достапни линкови

Затворените Американци во Иран се разузнавачи?


Иранскиот министер за разузнавање ги обвини тројцата Американци кои се во затвор, откако беа уапсени за нелегално преминување на границата со Ирак, дека одржувале врски со американски разузнавачки служби. Стејт департментот негира дека тројцата имаат врски со американското разузнавање.
XS
SM
MD
LG