Достапни линкови

Временска прогноза - сончево со умерена облачност


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне, ќе има зголемување облачноста и услови за краткотраен дожд во источните делови. Ќе дува слаб ветер од северен правец.
Температура ќе се движи од 13 до 22 степени.
Во Скопје и околината – слично време со температура до 19 степени.
XS
SM
MD
LG