Достапни линкови

Херман ван Ромпој ќе се сретне со Барак Обама


Претседателот на Европската унија Херман ван Ромпој идната недела за прв пат ќе се сретне со американскиот претседател Барак Обама. Планиран е краток состанок меѓу двајцата лидери, изјави денеска портпаролот на ван Ромпој. Средбата би требало да се случи во Вашингтон, во рамките на Самитот за меѓународна нуклеарна безбедност, закажан на 12 и 13 Април. Претседателот Обама исто така ќе се сретне со кинескиот претседател Ху Џинтао и со други лидери.
XS
SM
MD
LG