Достапни линкови

Продолжуваат протестите во Банкок


Приврзаниците на опозицијата денеска продолжуваат со портестите во Банкок, главниот град на Тајланд. Насобраните бараат распуштање на собранието и распишување парламентарни избори. Демонстрантите, облечени во црвени маици, дополнително бараат повторно отворање на телевизиската станица која вчера престана да емитува програма поради немирите.
XS
SM
MD
LG