Достапни линкови

Двајца американски војници убиени во Ирак


Двајца американски војници биле убиени додека патролирале во северен Ирак. Според неофицијални извори, во Ирак од почетокот на војната во 2003-та, досега загинале 4390 американски војници.
XS
SM
MD
LG