Достапни линкови

Кина ќе учествува на состанокот за санкции против Иран


Кина денеска потврди дека ќе учествува на денешниот состанок за можните нови санкции против Иран поради неговата нуклеарна програма. Во Њујорк ќе се состанат претставници на 5-те постојани членки на Советот за безбедност, плус Германија. Американскиот претседател Барак Обама изјави деновиве дека Советот за безбедност би требало да изгласа нови санкции против Иран во наредните недели, а не месеци.
XS
SM
MD
LG