Достапни линкови

Обама и Медведев ќе го потпишат договорот за нуклеарното оружје


Денеска во Прага ќе пристигне американскиот претседател Барак Обама кој се очекува со рускиот претседател Дмитри Медведев, да го потпише новиот договор за намалување на стратегиското вооружување и за ограничување на нуклеарното вооружување. Договорот ќе биде потпишан во претседателскиот замок Храдчани, точно напладне.
XS
SM
MD
LG