Достапни линкови

Друцас во посета на Турција


Грчкиот заменик-министер за надворешни работи Димитрис Друцас ја продолжува посетата на Турција. Како што е најавено, тој денеска ќе се сретне со шефот на турската дипломатија Ахмет Давутоглу, а ќе биде примен и од премиерот Реџеп Таип Ердоган и од претседателот Абдула Ѓул. Една од темите на разговорите ќе биде и посетата на турскиот премиер Ердоган на Грција, која е закажана за идниот месец.
XS
SM
MD
LG