Достапни линкови

Баерн и Лион полуфиналисти


Фудбалерите на Баерн од Минхен и на Олимпик од Лион ќе се сретнат во полуфиналето на Лигата на шампионите. Во синоќешните реванш натпревари од четвртфиналето, Баерн загуби од Манчестер Јунајтед со 3:2, а Олимпик беше поразен од Бордо со 1:0, но и тоа им беше доволно за пласман во следната рунда. Во второто полуфинале ќе играат Барселона и Интер.
XS
SM
MD
LG