Достапни линкови

Грузија ќе испрати 750 војници во Авганистан


Грузија ќе испрати 750 војници во Авганистан овој месец. Министерството за одбрана на земјата соопшти дека грузиските војници заедно со американските маринци ќе се стационираат во провинцијата Хелманд, во југот на Авганистан. До 2008 година околу 2.000 грузиски војници беа стационирани во Ирак, во близина на гранциата со Иран.
XS
SM
MD
LG