Достапни линкови

Извлечени девет тела од затрупаниот рудник во Кина


Спасувачките екипи денеска извлекоа деветто тело од поплавениот рудник во северна Кина. Спасувачките екипи ја испумпуваат водата од поплавениот рудник кој се затрупа пред повеќе од една недела. Спасувачите губат надеж дека останатите дваесет и деветмина заробени во рудникот се живи. Во понеделникот екипите спасија 115 рудари. Вчера од рудникот беа извлечени пет тела.
XS
SM
MD
LG