Достапни линкови

Американец осуден за илегален влез во Северна Кореа


Во Северна Кореа е осуден американецот Ејлон Махли Гомес на осум години тешка работа поради илегално влегување во земјата. Тој беше уапсен во минатиот месец, по што беше обвинет за непријателски акт спрема Северна Кореа.
XS
SM
MD
LG