Достапни линкови

Медведев во Словачка и во Чешка


Рускиот претседател Дмитри Медведев денеска во Братислава ќе разговара со официјалните претставници на Словачка и ќе присуствува на одбележувањето на 65- годишнината од ослободувањето на градот. Предвидено е и потпишување на повеќе билатерални спогодби и објавување на заедничка декларација. Подоцна Медведев ќе отпатува за Прага, каде што ќе се сретне со својот чешки колега Вацлав Клаус, воочи самитот со претседателот на САД Барак Обама.
XS
SM
MD
LG