Достапни линкови

Четворица цивили убиени во воздушен напад на НАТО


Четворица цивили и двајца осомничени милитанти загинаа во воздушен напад на НАТО во Авганистан. Бунтовниците пукале кон безбедносните сили на НАТО од куќа во провинцијата Хелманд, по што објектот бил бомбардиран, соопшти Алијансата. Присуството на цивили во куќата се утврдило по воздушниот напад.
XS
SM
MD
LG