Достапни линкови

Серија екплозии во Багдад - загинаа најмалку 28 лица


Во Багдад имало серија експлозии во неколку згради при што настрадаа најмалку 28 лица. Портпаролот на градскиот центар за операции Касим ал Моусави изјави дека екплозии имало во три кварта на градот. Пред два дена во координирани бомбашки напади врз странски амбасади загинаа над 40, а беа убиени над 200 луѓе.
XS
SM
MD
LG