Достапни линкови

Иран ги бара од Русија анти ракетните системи С-300


Иран очекува Русија да не биде под влијание на други земји, изјави портпаролот на министерството за надворешни работи Рамин Мехменпараст, во врска со очекувањето Москва да му испорача анти ракетни системи С – 300 на Техеран. Русија ,од друга страна, се наоѓа под американски притисок да не го прави тоа и да ги подржи санкциите спрема Иран поради неговата контроверзна нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG