Достапни линкови

Расте бројот на жртвите во американскиот рудник.


Во експлозија во рудник во американската сојузна држава Западна Вирџинија животот го загубија најмалку 25 рудари. Ова е најсмртоносен инцидент во американски рудник од 1884. Рудникот во Монткол се наоѓа на 50 километри јужно од главниот град Чарлстон. Најмалку 4 рудари се водат за исчезнати.
XS
SM
MD
LG