Достапни линкови

Објавено доверливо американско видео за жртви во Ирак


Групата Викиликс објави доверливо американско воено видео од 2007 во кое се прикажува напад на Апачи хеликоптерите во кои загинаа десетина луѓе во Багдад, меѓу кои и двајца вработени на новинската агенција Ројтерс. Оваа група се бори против владата и корпоративната корупција. Американски официјален претставник потврди дека видео и аудио материјалот е веродостоен.
XS
SM
MD
LG