Достапни линкови

Продолжуваат спасувачките напори по рударите во северна Кина


Во северна Кина продолжуваат напорите за спасување на 33 кинески рудари кои се уште се заробени во една поплавена јама на рудник со јаглен. Вчера екипите успеаја да спасат 115 работници кои беа извлечени живи по повеќе од една недела. Во рудникот во Сханџи се пронајдени и 5 тела на рудари.
XS
SM
MD
LG