Достапни линкови

Обама ќе ја претстави стратегијата за нуклеарно вооружување на САД


Американскиот претседател Барак Обама денеска ќе ја претстави стратегијата на неговата администрација за нуклеарно вооружување на земјата. Американските медиуми јавуваат дека стратегијата ќе се фокусира врз тоа како да се спречи или да се одговори на нуклеарен напад. Овој договор го рефлектира ветувањето на Обама да се создаде нуклеарен слободен свет, се вели во соопштението од Белата куќа.
XS
SM
MD
LG