Достапни линкови

Јанукович можеби ќе разговара за рускиот гас со Медведев


Претседателот на Украина Виктор Јанукович можеби ќе разговара за снабдувањето со природен гас од русија на средба со рускиот претседател Димитриј Медведев, соопштија од кабинетот на украинскиот претседател. Јанукович, кој втор пат месецов е на приватна посета во Русија, вети дека ќе ги подобри односите меѓу двете земји во полето на енергетиката. За сега не е сигурно дали Јанукович воопшто ќе се сретне со руските лидери.
XS
SM
MD
LG