Достапни линкови

Во Северна Кореја егзекуции поради грешки во работата


Северна Кореја егзекутирала двајца државни службеници поради грешки со вредноста на домашната валута, што предизвикало недостиг од храна и немири, јавуваат агенциите. Пак Нам Ки и заменикот од Националната комисија за планирање биле убиени поради грешки во работата.
XS
SM
MD
LG