Достапни линкови

Најмалку 2 лица настрадале во земјотресот во Мексико


Најмалку две лица настрадале во земјотресот со јачина од 7,2 степени според Рихтеровата скала, што го погоди северно Мексико, во близина на границата со Соединетите Држави. Земјотресот бил почувствуван во јужна Калифорнија и во делови од Аризона. Агенциите јавуваат дека во мексиканското место Мексикали имало големи материјални штети.

XS
SM
MD
LG