Достапни линкови

Нападнат терминал во Пакистан


Талибански милитанти нападнале еден терминал во северо-западен Пакистан, при што уништиле 8 камиони за превоз на гориво наменето за НАТО силите во Авганистан. Во нападот немало жртви, а талибанците често ги напаѓаат конвоите за снабдување на НАТО силите.
XS
SM
MD
LG