Достапни линкови

Самоубиствен напад во Ингушетија


Бомбаш самоубиец се разнел пред една полициска станица во градот Карабулак, во Ингушетија. Според Министерството за внатрешни работи, двајца полицајци загинале, а неколкумина биле повредени.
XS
SM
MD
LG