Достапни линкови

Воена делегација од Македонија во Вермонт-САД


Делегацијата на Министерството за одбрана и Генералштабот на АРМ, која е во посета на американската сојузна држава Вермонт, ќе има средби со тамошните воени преставници. Средбите се во насока на продолжување на досегашната соработка во областа на одбраната, како и во мисијата Феникс во Авганистан. Македонската делегација е предводена од министерот за одбрана Зоран Коњановски и началникот на ГШ на АРМ, генерал-потполковник Мирослав Стојановски. Тие во Вермонт ќе престојуваат до осми април
XS
SM
MD
LG