Достапни линкови

Регистриран силен земјотрес на границата меѓу САД и Мексико


Силен земјотрес со јачина од 7, 2 степени ги погодил американскте градови Лос Анѓелес и Сан Диего, а бил почуствуван и во цела Јужна Калифорнија и Аризона. Епицентарот на земјотресот бил јужно од границата меѓу САД и Мексико, на 175 киломерти од Тихуана, сопштува институтот за геолошко истражување од Соединетите држави.
XS
SM
MD
LG