Достапни линкови

Времето денеска променливо со дожд и грмежи


Времето денеска ќе биде променливо облачно, а за попладне се најавуваат врнежи и грмежи. Утринската температура се движи од 2 до 7 степени, а дневната од 13 до 20 степени. Во Скопје температура ќе достигне до 18 степени.
XS
SM
MD
LG