Достапни линкови

Продолжуваат напорите за спас на рударите во Кина


Спасувачките екипи кои бараат преживеани во поплавениот кинески рудник Вангјиалинг во северниот дел на земјата, велат дека немаат изгубено надеж и продолжуваат со напори да ги спасат преживеаните. Во рудникот се заробени 153 рудари. Околу 3000 спасувачи од 28 март се трудат да ги извлечат заробените работници од поплавениот рудник.
XS
SM
MD
LG