Достапни линкови

Експлозија на бомба во Дагестан


Товарен воз излета од шините во руската област Дагестан. За сега нема информации за жртви, но руските новински агенции јавија дека причинета е само материјална штета. Експлозијата се случила во близина на селото Первомаискоје. Во изминатиов период во овој регион се зачестија нападите на исламистички милитанти.
XS
SM
MD
LG