Достапни линкови

Бан Ки Мун во Узбекистан


Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун денеска треба да пристигне во Узбекистан на дводневна официјална посета. Вчера Бан беше во Киргистан, каде се сретна со претседателот и премиерот на земјата и им ја пренесе својата загриженост за слободата на медиумите и состојбата со човековите права.
XS
SM
MD
LG