Достапни линкови

Обид за масовно самоубиство во руски затвор


Најмалку десетмина затвореници си ги пресекле вените во обид за масовно самоубиство во руски затвор во регионот на јужен Саратов. Според изјавите на руски обвинители, обидот на затворениците се случил откако биле ставени во самици, бидејки одбиле да одат на рутинска дневна прошетка.
XS
SM
MD
LG