Достапни линкови

Блокирани радио и ТВ сигнали на медиуми во Иран


Францускиот медиум „Франс 24“ ги обвини иранските власти за блокирање на нивните сигнали во обид за цензура.Агенцијата за телекомуникации при Обединетите нации минатата недела испрати апел до Иран да престане со попречувањето на сигналите на радио и телевизиските канали. Од „Франс 24“, кој емитува програма на англиски, арапски и француски јазик, сметаат дека блокирањето на нивните сигнали е поради известувањето за активностите на опозициското движење.

XS
SM
MD
LG