Достапни линкови

Бан Ки Мун загрижен за киргистанските медиуми


Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун денеска изрази загриженост за се` помалата независност на медиумите во Киргистан. Неименуван службеник во ОН изјавил дека Бан му ја пренел забелешката за медиумите на киргистанскиот министер за надворешни работи Кадирбек Сарбајев на денешната средба во градот Бишек.

XS
SM
MD
LG