Достапни линкови

Пакистанските сили убиле 20 милитанти


Пакистанските власти соопштија дека безбедносните сили убиле најмалку 20 милитанти во близина на авганистанската граница. По престрелката, како што се наведува, биле заробени и шестмина бунтовници. Пакистанските сили во средината на март започнаа офанзива во тој регион што принуди околу 10 илјади цивили да ги напуштат домовите.
XS
SM
MD
LG