Достапни линкови

Почина Џон Форсајт од серијата Династија


Американскиот актер Џон Форсајт, познат по улогата на нафтениот магнат Блејк Карингтон во телевизиската серија ,,Династија,, почина на 92 годишна возраст. Неговото семејство соопшти дека Форсајт починал во четвртокот во неговиот дом во близина на Санта Барбара, Калифорнија, по едногодишна борба со канцер. Форсајт најголема слава постигна во сапунска опера серија ,,Династија,, која се емитуваше во 80 години од минатиот век.
XS
SM
MD
LG