Достапни линкови

Српскиот претседател Тадиќ во Либија


Претседателот на Србија Борис Тадиќ денеска е во еднодневна посета на Либија во текот на која ќе разговара со либискиот претседател Моамер ел Гадафи. Се очекува главна тема да биде унапредувањето на економските односи меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG